filmy korporacyjne

Branżowe filmy korporacyjne

W dzisiejszych czasach coraz więcej renomowanych, ogólnokrajowych korporacji stara się kształtować pozytywny wizerunek filmy przy użyciu różnych metod. Stosunkowo świeżym zjawiskiem, które jednak cieszy się dziś coraz większą popularnością również w Polsce jest tzw. film korporacyjny, który za pomocą ruchomego, udźwiękowionego obrazu audiowizualnego reklamuje swoje usługi w sposób kreatywny, który angażuje większość odbiorców.

Filmy wizytówką firmy

filmy korporacyjneJak wygląda produkcja filmów korporacyjnych i jakie realne korzyści ów film za sobą pociąga? Praca nad krótkim filmem korporacyjnym wbrew pozorom przebiega bardzo podobnie jak praca nad filmem pełnometrażowym. Podstawowa różnica polega jednak na tym, że w filmach tych nie występują zazwyczaj podstawieni aktorzy, ale realni pracownicy korporacyjni, którzy z prawdziwym aktorstwem nie mają raczej zbyt wiele wspólnego. Jedynym wyjątek od tej zasady dotyczy statystów oraz wytypowanych podczas castingów aktorów, którzy mają pełnić rolę swoistych żywych reklam danej korporacji (innymi słowy aktorzy angażowani do filmów korporacyjnych muszą więc prezentować się nad wyraz atrakcyjnie). Pracę nad filmem korporacyjnym standardowo rozpoczyna się od napisania scenariusza, który musi zostać zaakceptowany przez zarząd danej korporacji. W produkcję owych materiałów zaangażowani są ponadto reżyserzy, dźwiękowcy oraz operatorzy.

filmy korporacyjneNajczęściej filmy reklamowe kręcone są bezpośrednio w głównej, reprezentacyjnej siedzibie firmy, jednak coraz więcej korporacji decyduje się również na dodatkowe zdjęcia plenerowe czy też długie ujęcia horyzontalne nakręcone za pomocą dronów, które rejestrują siedziby firm. Na planie zdjęciowym pracują również kostiumolodzy oraz charakteryzatorzy, którzy dbają o odpowiednią prezencję występujących w filmie pracowników. Na planie zdjęciowym nie może również zabraknąć kierownika planu, który koordynuje pracą całego zespołu i instruuje występujących w filmie pracowników, jak powinno zachowywać się przed kamerą. Filmy korporacyjne stanowią cenną wizytówkę firmy, dlatego tak ważne jest to przy wszystkie prezentowane w filmie osoby wypadły jak najbardziej profesjonalnie. Na samym końcu warto również wspomnieć o korzyściach jakie niosą za sobą filmy korporacyjne.

Nie tylko wpływają one na budowanie pozytywnego wizerunku filmy, ale również stanowią cenne źródło informacji dla wszystkich kandydatów, którzy będą się ubiegać o pracę w danej firmie. Z tego też powodu filmy te często puszczane są na różnego rodzaju eventach oraz targach pracy, podczas których poszukuje się nowych pracowników.

Warto nagrać film korporacyjny razem z: https://m8house.com/