Różne sposoby na reklamę zewnętrzną

Współczesna reklama jest bardzo obszerną dziedziną, która skupia się na wielu obszarach życia i różnorodnych sposobach na dotarcie do odbiorcy. W natłoku różnego typu reklam coraz istotniejsze jest przykucie uwagi potencjalnego klienta i sprawienie, aby zapamiętał przekaz.

Naklejki samoprzylepne w reklamie

naklejki samoprzylepne Do tego celu stosuje się środki, które nierzadko można uznać za kontrowersyjne, ale z drugiej strony przymus oryginalności reklam sprawia, że wiele z nich posiada niezaprzeczalne walory artystyczne czy edukacyjne. Jednym z najprostszych sposobów na reklamę zewnętrzną są ulotki i plakaty, które łatwo można zastosować w wielu miejscach: od sklepów, przez ulice, słupy ogłoszeniowe, przejścia podziemne i tak dalej. Niestety w natłoku informacji dookoła często mogą się okazać mało skuteczne lub są całkowicie niezauważone. Większą uwagę przyciągają, co nie jest zaskakujące, większe reklamy, takie jak rollupy i billboardy. Pozwalają one na stworzenie przekazu, który widoczny będzie z daleka, a więc potencjalnie ich siła oddziaływania na otoczenie i widzów jest o wiele większa. Dodatkową zaletą rollupów jest ich mobilność: łatwo można je złożyć i przestawić w inne miejsce, natomiast billboardy są niezastąpione jako sposób na reklamę dla kierowców.

naklejki samoprzylepnePodobną rolę pełnią napisy na sklepowych witrynach czy na oknach różnych zakładów usługowych. Do ich stworzenia wykorzystuje się polecane naklejki samoprzylepne, ponieważ jest to wyjątkowo szybka i łatwa metoda na całkowitą zmianę witryny. Projekty i wzory nadrukowane są na samoprzylepnej folii i wycinane przez ploter tnący. Takie wycinanie liter z folii przez precyzyjną maszynę pozwala na zachowanie idealnie równych krawędzi bez względu na to, czy nadrukowano bardzo duży projekt czy też wyjątkowo drobny. Jeśli chodzi o kwestię zwracania uwagi z daleka i niewielkie kontrowersje, to w modzie do nietypowych reklam pozostają taśmy odblaskowe, oznaczeniowe i fluorescencyjne. Są one charakterystyczne i łatwo zauważalne z powodu swoich kolorów i właściwości: zależnie od rodzaju, mogą być zauważalne w nocy lub w półmroku, z daleka odróżniają się w zwykłym świetle reflektorów lub latarki, czy też szczególnie dobry efekt tworzą dzięki światłu UV. Kolejny przykład reklamy zauważalnej z daleka to kasetony reklamowe, zwłaszcza modele podświetlane.

Uwaga, ponieważ montuje się je na zewnątrz, wymagają wysokiej szczelności, aby nie uszkodziły ich warunki zewnętrze. Do uszczelniania kasetonów przyda się taśma butylowa lub inna taśma izolacyjno-budowlana. Kasetony montuje się zwykle nad wejściem, a dzięki swoim rozmiarom, podświetleniu i kolorom są widoczne z daleka.