stand reklamowy

Różnorodne stojaki reklamowe i ich cel

W każdym sklepie poza zwykłymi regałami można także wyróżnić osobne, specjalnie przygotowane stojaki wykonane z różnych materiałów. Może być to karton, tworzywa sztuczne, drewno czy metal.

Zależnie od materiału, stojaki mogą być użytkowane tylko przez krótki czas lub nawet przez wiele lat. Stojaki kartonowe, jako najtańsze i najprostsze w produkcji, są też najbogatsze graficznie i często posiadają nadruki na całej powierzchni. Przeważnie dotyczą one konkretnego produktu lub trwającej akurat promocji. Stojaki z innych materiałów, które użytkowane będą przez dłuższy okres czasu, są bardziej uniwersalne i posiadają bardziej stonowane wzory i kolory. Najważniejszym nadrukiem na nich jest zwykle logo producenta określonego towaru.

Wśród stojaków można wyróżnić m. in.:

  • standy kartonowe
  • displaye reklamowe
  • a także inne, mniejsze elementy, takie jak shelf extendery

Dodatkowym sposobem na zwrócenie uwagi na to, co znajduje się na stojakach, jest zastosowanie systemów audio, ekranów LED czy neonów, dziki którym trudno będzie przejść obok stojaka obojętnie.

Stojaki służą jako dodatkowy sposób na reklamę, wyróżnienie konkretnego towaru czy zwrócenie uwagi na promocję. Ponieważ odróżniają się od pozostałych produktów w sklepie, istnieje większa szansa, że zostaną kupione.

standy kartonowe

Leave a Comment