targi

Targi dla nowych przedsiębiorców – co ze sobą zabrać?

Pokazanie nie tylko światu swojej oferty, ale również nowym, młodym, potencjalnym pracownikom jest niezwykle ważne. Chodzi o to, aby zachęcić ludzi do aplikowania na wolne wakaty. Czasami samo ogłoszenie na stronie internetowej nie wystarcza. Potrzeba czegoś zdecydowanie lepszego, większego.

Czy targi to dobry pomysł?

targiDlatego też organizowane są liczne targi pracownicze. Wynikają one przede wszystkim z inicjatywy dużych firm, korporacji które powoli wchodzą na nasz rynek. Chcą one pokazać, że nie taki diabeł straszny jak go malują, dlatego też trzeba pokazać się z dobrej strony. Niektóre firmy decydują się otworzyć swoje drzwi dla nowych, potencjalnych pracowników. Organizują spotkania bezpośrednie na które może przyjść każdy – najważniejsze jest to, aby miał przy sobie swój życiorys albo numer kontaktowy na kartce. Wówczas można od razu rozmawiać z menadżerem zespołu czy panią z human resources i wiedzieć, czy nasza osobowość pasuje do wzoru kandydata. Często jednak przedsiębiorcy wybierają się do miast studenckich.

targiTamtejsze biura wyrównywania szans dla studentów czy biura pracy starają się o to, aby studenci zostali w miastach, ponieważ napędzają oni rodzimą gospodarkę. Firmy bardzo chętnie wysyłają swoich przedstawicieli, dzięki czemu mają reklamę za którą nie muszą płacić mnóstwa pieniędzy. Wiele firm decyduje się na początku zainwestować spore nakłady finansowe na poczet przyszłych zysków z pracy osoby zatrudnianej. Od producentów zamawiają oni stoiska targowo – wystawiennicze, dzięki czemu ich oferta wyróżnia się na tle konkurencyjnych firm. Co to oznacza? Przede wszystkim fakt, że elegancko wyglądające stoisko przyciąga wzrok ale rozbudza również ciekawość. Gdy już uda przyciągnąć się potencjalnych pracowników do stoiska warto zainwestować także w wyświetlacz led oraz świetną prezentację, która przyciągnie wzrok osób zainteresowanych pracą. Takie prezentacje powinny być w miarę krótkie ale dostarczać możliwie jak najwięcej informacji na temat pracy oraz pracodawcy. Nowi przedsiębiorcy czerpiąc wzór zza naszej zachodniej granicy doskonale zorientowani są na to, że wydłużony system korporacyjny nie sprzyja kreatywności oraz wyszukiwaniu nowych rozwiązań. Ludzie raczej stresują się rozmowami z kolejnymi pionami kierownictwa. Targi pracy powinny pokazać, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

Spotkania pracowników z pracodawcami mogą być niezwykle ciekawe, wystarczy je w jakiś sposób urozmaicić. Stoisko wystawienniczo targowe, które będzie dobrze zorganizowane zapewne pomoże dobrze się porozumieć i budować pozytywny PR firmy.