bindowanie

Własnoręcznie robione bindowane kalendarze

XXI wiek można śmiało okrzyknąć wiekiem innowacji i nowoczesnych rozwiązań. Technologia zawładnęła prawie każdym elementem życia człowieka, a nie minęła nawet jedna czwarta tego okresu.

Szybkie bindowanie plannerów w województwie łódzkim

bindowanieZ jednej strony jest to zachwycające, ponieważ rodzą się przed nami kolejne, niesamowite możliwości, jednak z drugiej strony w wielu osobach rodzi się wewnętrzny bunt. Świadomość tego dokąd zmierza świat oraz umiejętność zauważenia, jak wiele jest zależne od multimediów sprawia, że ludzie pragną wrócić do nawyków znanych sprzed lat. Nie chcą zapisywać ważnych dat i numerów kontaktowych w telefonie, nie chcą również by laptop stał się dla nich albumem na fotografie czy też pamiętnikiem. Z tego względu popularność zdobywają rzeczy DIY (ang. do it yourself). Temu zajęciu poświęcają się szczególnie kobiety, ale można również znaleźć mężczyzn, którzy posiadają takie hobby. Zazwyczaj polega ono na tworzeniu własnoręcznie kalendarzy, plannerów, albumów czy też zwykłych notatników. Czasami ludzie drukują gotowe szablony, by potem je własnoręcznie udekorować naklejkami, zdjęciami i innego rodzaju ozdobami, a czasami robią wszystko od podstaw – na specjalnych kartkach papieru. Stworzone kartki zanoszą później do punktu ksero, w którym można wykonać również bindowanie. Takie rozwiązanie nie tylko bardzo pobudza kreatywność, ale również sprawia, że oszczędza się dużo pieniędzy.

bindowanieOryginalne, nietandetne artykuły kosztują w sklepach około pięćdziesięciu złotych, natomiast za bindowanie zapłaci się zaledwie kilka złotych. Za oprawienie 25 kartek płaci się mniej więcej trzy złote. To ogromna różnica. To hobby stało się szczególnie popularne w Łodzi. Stało się tak ze względu na to, że istnieje tam bardzo punktów ksero, które prześcigają się w oferowaniu coraz to ciekawszych, bardziej konkurencyjnych cen. Ponadto każdy kolejny punkt wykonuje bindowanie coraz to szybciej, sprawniej i bardziej profesjonalnie. Trzeba przyznać, że wykonują to oni na rzeczywiście bardzo wysokim poziomie. Tak dobre i szybkie bindowanie w Łodzi cieszy się bardzo dobrą sławą w całym województwie. Powstają tutaj blogi, na których autorzy opowiadają jak wykonać najładniejszy planner lub kalendarz oraz z oferty którego punktu ksero skorzystać. Dzięki takim tutorialom powstają najciekawsze projekty, które można oglądać w internecie.

Inspirują one całą Polskę do tego, by stworzyć coś własnego – oryginalnego i niebanalnego. Bindowanie w ksero niejednokrotnie okazuje się trwalsze niż produkty przeznaczone do sprzedaży w księgarniach lub kioskach.