Wybór drukarki do różnego typu ulotek

Samodzielne drukowanie ulotek jest opłacalnym rozwiązaniem, choć koszt początkowy (zakup drukarki) wcale nie jest niski. Jednak na dłuższą metę to dobry sposób na oszczędności, zapewniający przy tym pełną kontrolę nad rodzajem i ilością drukowanych materiałów. Gdy potrzebny jest dodruk lub wyprodukowanie nowszej wersji, można się tym zająć od ręki, nie czekając na  wolny termin w drukarni.

Na samym początku należy zaznaczyć, że tanie drukarki nie będą w stanie zapewnić odpowiedniej jakości materiałów reklamowych. Aby drukować odpowiednie ulotki, należy zainwestować w lepszy sprzęt. Do wyboru są:

  • drukarki laserowe
    Ich największą zaletą jest szybkie tempo wydruku oraz dobra jakość drukowanego tekstu (gorzej z grafikami) i wysoka wytrzymałość na ścieranie i warunki atmosferyczne.
  • drukarki atramentowe
    Pozwalają na wydruk materiałów z bogatą szatą graficzną. Wydruki posiadają przeciętną wytrzymałość mechaniczną i dość niską na warunki atmosferyczne. Nie nadaje się do drukowania dużej ilości ulotek ze względu na wysokie koszty materiałów.
  • drukarki stałoatramentowe
    Dobrze oddają barwy i szczegóły grafik, są więc dobre do ulotek z dużą ilością elementów graficznych. Są przy ty odporne na wilgoć, ale mają niską wytrzymałość na ścieranie i są wciąż dość drogie.

Jak widać, wybór odpowiedniej drukarki nie jest prosty i nakazuje szukać kompromisu pomiędzy jakością, wytrzymałością i tempem pracy. A także upewnić się, że łatwo można kupić odpowiednie tusze i tonery do wybranej drukarki, aby nie stała ona bezczynnie.

toner Brother toner Brothertonery do drukarek Brother

 

Leave a Comment